
Kulturhus wordt eindelijk beloond
21 februari 2022 om 09:00 Baan dichtbijELSPEET Na ruim drie jaar van overleg tussen diverse belanghebbende partijen is de Stichting Dorpshuis Elspeet (SDE) het gelukt om het Kulturhus weer functioneel te maken in de Elspeetse gemeenschap. Begin dit jaar kreeg het bestuur officieel groen licht om de activiteiten van de huurders én om nieuwe initiatieven op te starten. Het belangrijkste doel hiervan is om mensen samen te brengen voor gelegenheid, in welke samenstelling dan ook.
DANK De bestuursleden zijn erin geslaagd, mede dankzij veel daadkracht van de Gemeente Nunspeet. ,,Onze dank gaat dan ook uit naar de Gemeente Nunspeet en alle politieke partijen. Zij hebben allen dit initiatief beloond door het bestuur van de SDE unaniem te steunen”, aldus Van den Bosch.
ORGANISEREN De SDE vindt het belangrijk dat alle inwoners van Elspeet met input komen voor de verdere invulling van de activiteitenkalender. Voorzitter Kees van den Bosch licht dit toe: ,,De inwoners van Elspeet verdienen een goed dorpshuis voor verschillende activiteiten die ergens anders niet georganiseerd kunnen worden. Het is nu wel aan hen om te komen met ideeën en vrijwilligers om gezamenlijk o.a. evenementen, concerten of toneelavonden te organiseren.”
BIJEENKOMST Om deze input te verzamelen organiseert de SDE op woensdagavond 23 februari vanaf 19.30 uur in het Kulturhus een bijeenkomst voor alle geïnteresseerden. De klankbordgroep van de SDE zal hierbij ook aanwezig zijn. Aanmelden kan via: info@dorpshuiselspeet.nl.
FINANCIEEL MODEL De meeste ruimtes in het Kulturhus worden bezet door vaste huurders waardoor er financiële draagkracht aanwezig is. Bestuurslid Wichert Stoffer heeft er daarom alle vertrouwen in: ,,Er is een financieel model waarin commerciële en maatschappelijke verantwoording samen gaat. Hierdoor kunnen we laagdrempelige tarieven vragen voor partijen die een activiteit willen organiseren.”


















