
Burgerraadslid Alma van Manen: ‘Vooral letten op hoofdlijnen’
18 augustus 2022 om 10:30 EconomieNUNSPEET De Nunspeetse gemeenteraad heeft zeven nieuwe raadsleden en twee nieuwe burgerraadsleden. Wie zijn dat en waarom willen zij een bijdrage leveren aan de Nunspeetse politiek? Deze week een gesprek met Alma van Maanen, 54 jaar en lid van de fractie CDA Lokaal.
Alma van Maanen heet officieel Alida Martina en de eerste twee letters van beide namen vormen de roepnaam Alma. Ze is geboren en opgegroeid in IJsselstein, heeft in diverse plaatsen gewoond, maar voelt zich al sinds 2005 thuis in Nunspeet. Geen onbekende in het CDA, want in 2006 stond zij als nummer 4 op de lijst voor de gemeenteraad. Het CDA kreeg toen twee zetels. In de daaropvolgende verkiezingsjaren was zij respectievelijk nummer 10, 9 en 11. Het gezin had prioriteit. Nu wilde Alma weer echt actief worden en kwam op de derde plaats in de hoop dat CDA Lokaal wel drie zetels zou halen. Het werd er één.
SOCIAAL DOMEIN Alma volgde vwo aan de Driestar in Gouda, studeerde rechten in Utrecht (het laatste jaar in Engeland), hield zich vanaf het eiland Corfu een paar jaar bezig met noodhulp in een Albanees stadje en terug in Nederland werd zij beleidsmedewerker bij de TK-fractie van toen nog de RPF. Zo kwam ze in aanraking met de politiek. ,,Eigenlijk vond ik landelijke politiek niks, ‘haantjesgedrag’, de gemeente ligt mij beter, dus was mijn eerste echte baan bij de gemeente Middelburg.” Gemeenten Den Haag en Alphen aan de Rijn volgden. En toen kwam ze in de regio Noord-Veluwe. Daar heeft ze zich ontwikkeld tot een deskundige op het gebied van het sociaal domein. Met alle veranderingen in de regio werkt ze nu voor de regio bij de gemeente Elburg. Ze is adviseur voor de regionale samenwerking Wmo en samenwerking op medisch domein. Ze coördineert op deze terreinen de ambtelijke en regionale samenwerking. Voor de gemeente Elburg is ze ook nog adviseur GGD en leerlingenvervoer.
POLITIEK NUNSPEET Al deze functies betekenen dat Alma van Maanen veel kennis inbrengt in de Nunspeetse gemeenteraad. Ze weet hoe ze daar politiek mee moet omgaan. ,,Ik wil bezig zijn op hoofdlijnen.”
Dick Baas











