Verlangen naar de paarse heide.
Verlangen naar de paarse heide. Wijnand Kooijmans

Beleidsplan voor heidebeheer haalt de eindstreep niet in de gemeenteraad

16 februari 2026 om 12:00 Maatschappelijk

Het beleidsplan voor het toekomstig heidebeheer in de gemeente Nunspeet wordt door het college van burgemeester en wethouders terug genomen.

Wijnand Kooijmans

Die toezegging deed wethouder Wichert Stoffer nadat duidelijk werd dat de fracties van SGP en Gemeentebelang niet akkoord kunnen gaan met het voorstel zoals dat op tafel lag in de raadscommissie Ruimte en Wonen. En daarmee een ruime raadsmeerderheid het voorstel zou verwerpen bij behandeling in de gemeenteraad.

De eerste kritiek kwam van de zijde van Gerrit Polinder (GP) die vindt dat de gemeente populair gezegd te veel naar de wensen van Brussel en de provincie Gelderland danst. Zo is zijn partij faliekant tegen het afsluiten van meer paden. Natuur met toegankelijk blijven voor de mens, zo is het standpunt van het afscheid nemende raadslid. Verdere afsluiting is ook in strijd met het coalitieakkoord.

Arie Harteveld (ChristenUnie) kan zich grotendeels vinden Zijn kritiek is wel dat een deel van het beleid is gebaseerd op de kennis van één bureau en dat had hij liever anders gezien, zeker als het gaat om het toestaan van bijenvolken op de heide.

Groot voorstander van het plan is Sander Kouwenberg (PvdA/GroenLimks). Hij vindt dat er geen zaken bijgesleept moeten worden als de hoeveelheid stikstof rijksweg A28 met zich meebrengt of dat in een gebied honden niet meer mogen worden uitgelaten en de vraag of al dan niet vliegen met modelvliegtuigen moet worden toegestaan. Hij is bang dat zonder maatregelen de heide in toekomst als verloren moet worden beschouwd.

Karel van Bronswijk (CDA Lokaal) zet vraagtekens bij het aantal heidekasten dan wordt toegestaan. Volgens hem zijn er 350 kasten nodig voor de leden van de imkerverenigingen in de gemeente Nunspeet. Wethouder Stoffer houdt echter voorlopig vast aan een maximum aantal van 225 kasten waarover, zo zegt hij, ook overeenstemming is bereikt met de imkerverengingen. De laatste jaren is het aantal steeds naar beneden gegaan en zijn de verenigingen blij dat het aantal niet verder daalt. 

Het plan is ook volgens de fractie van Gemeentebelang niet rijp voor besluitvorming. Voor het heidebeheer geeft ze de voorkeur aan branden en maaien boven plaggen. Ook het afsluiten van paden stuit haar fractie tegen het zere been. Alle goede bedoelingen ten spijt is er naar haar mening nog weinig terecht gekomen van het plan te komen tot een paarse heide. Ook vindt ze de termijn te lang om de vijfentwintig jaar de heide te vernieuwen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie