Het was druk op de Markt met Eibertjesdag. Het gemeentehuis op de Markt gaat een belangrijke plek innemen voor het nieuwe burgerraadslid Sander Kouwenberg (PvdA/GroenLinks). Foto Dick Baas
Het was druk op de Markt met Eibertjesdag. Het gemeentehuis op de Markt gaat een belangrijke plek innemen voor het nieuwe burgerraadslid Sander Kouwenberg (PvdA/GroenLinks). Foto Dick Baas Foto: Dick Baas

Burgerraadslid: Sander Kouwenberg

17 mei 2018 om 10:11 Lokaal

NUNSPEET - De eerste commissievergadering zit er op. Het was even wennen: onderwerpen voorbereiden, spreken via de voorzitter. Sander Kouwenberg was wel een beetje zenuwachtig tijdens die vergadering. Want politieke ervaring heeft hij nog niet. Alles is nieuw voor nummer twee op de lijst van de PvdA/GroenLinks voor de gemeenteraad.

Bij de verkiezingsuitslag bleek dat de PvdA/GroenLinks maar één zetel had behaald. Maar voor het werk in twee raadscommissies mag een eenmansfractie zich laten bijstaan door een burgerraadslid. Dat betekent dat Sander Kouwenberg aan de politieke slag kan in de commissie Maatschappij en Middelen en de commissie Ruimte en Wonen. Samen met André Timmerman bekijkt hij de agenda’s en ze verdelen dan de onderwerpen. Belangstelling voor en kennis van de diverse onderwerpen speelt daarbij een rol. Er zijn overigens meer mensen binnen de PvdA/GroenLinks die meedenken en adviseren. De politieke achtergrond speelt geen specifieke rol, het gaat om het uitdragen van een progressief geluid. Het is bekend dat de eerste drie kandidaten op de lijst van PvdA/GroenLinks afkomstig zijn van GroenLinks, pas de vierde kandidaat Hans Tijmes is een PvdA-er.

Sander Kouwenberg (34 jaar) Is afkomstig uit Sint Maartensbrug in de kop van Noord-Holland. In zijn paspoort staat Zijpe als geboorteplaats, maar de gemeente Zijpe bestaat sinds 1 januari 2013 niet meer en behoort nu tot de gemeente Schagen. “Mijn vader werkte bij de spoorwegen in het revisiebedrijf in Haarlem. Mijn moeder hield zich bezig met plantenveredeling.” Hij heeft één broer. Sander volgde de mavo in Schagen, mbo juridische dienstverlening in Alkmaar en hbo journalistiek aan Windesheim in Zwolle. Die studie journalistiek bracht hem bij het zoeken naar leuke woonruimte naar Nunspeet.

Hij werkt nu in projecten voor internationale sportevenementen. Per project kan zijn taak verschillen, zoals nu in het pers- en mediacentrum bij de Volvo Ocean Race, die in Nederland eindigt.

Sander Kouwenberg is ooit zijn politieke interesse begonnen bij de JOVD. “Dat was in mijn Haarlemse periode. Vrienden kwamen uit Aerdenhout en Bloemendaal en ik werd meegesleept.” Hij werd lid van GroenLinks in de periode dat Bram van Ojik het stokje overnam. Hij werd actief in Nunspeet. “Ik had het idee dat de laatste linkse zetel in Nunspeet wel eens in het gedrang zou kunnen komen.” Er kwam een gesprek en hij kwam op de tweede plaats. En nu lid van de commissie. Een mogelijk raadsakkoord spreekt hem aan. Hij heeft er zin in.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie