Afbeelding
Barry Wensink

Brandputten in gemeente Nunspeet: vijf van de negen locaties zijn bekend

20 januari 2026 om 18:00 Achtergrond

De gemeente Nunspeet gaat vijf extra brandputten slaan. In totaal moeten er negen extra brandputten komen. Deze zijn van belang om de bestrijding van natuurbranden te verbeteren. Het betrokken ministerie heeft hiervoor in totaal 180.000 euro beschikbaar gesteld, wat voldoende is voor de aanleg van zes brandputten, drie moeten er door de gemeente zelf worden betaald.

Wijnand Kooijmans

In samenwerking met de veiligheidsregio Noord- en Oost Gelderland is een locatie gekozen voor vijf brandputten met aanwezigheid van stroomvoorziening. Het gaat om de Oude Ermeloseweg, de Klarenweg, de Brandsweg, Elspeterbosweg en de Eperweg. Overige drie locaties aan de Stakenberg, Elspeterweg en de Tongerenseweg vallen af, omdat hier geen stroomvoorziening aanwezig is. Hiervoor komt nog dit jaar een voorstel met alternatieve locaties. 

De mogelijkheid de negende put te slaan in het Hendriksbos (restaurant Hajé), wordt opgeschoven in de tijd in verband met de werkzaamheden die Rijkswaterstaat gepland heeft op het parkeerterrein van het restaurant. Het besluit wordt ter kennis gebracht van de commissie algemeen bestuur.