
Veluvine
9 februari 2026 om 12:48Deze maand staan we als politiek voor een belangrijke keuze als het gaat om de toekomst van Veluvine. Veluvine is geen eigendom van de gemeente (wel heeft de gemeente flink bijgedragen in de bouwkosten) en verkeert in zwaar weer door achterstallig onderhoud en financiële tekorten. Door de aandelen over te nemen kunnen we als gemeente weer het heft in eigen handen nemen.
Ja, dat kost geld, maar daar kopen we veel voor terug. We kunnen het huishoudboekje weer op orde brengen en de maatschappelijke waarde van niet alleen het gebouw, maar ook alles wat daar binnen gebeurt behouden en verbeteren. Voor Gemeentebelang een belangrijke en noodzakelijke stap.
Want wat gebeurt er als we dat niet doen? Het is heel waarschijnlijk dat Veluvine dan failliet gaat. Het geheel komt dan in handen van een curator. Mocht de gemeente dán nog willen instappen, zal aankoop fors duurder worden.
Veluvine moet eenplek blijven voor cultuur en ontmoeting
Bovendien is het dan ook mogelijk dat het in handen komt van een commerciële partij en raken we hét trefpunt voor sociaal-maatschappelijke en culturele activiteiten kwijt.
Om die reden is Gemeentebelang voorstander van het overnemen van Veluvine: we raken investeringen uit het verleden niet kwijt, we behouden deze belangrijke plek voor ontmoeting en cultuur en we behouden de plek voor maatschappelijk partners.
Zo kunt u gewoon, zoals u gewend bent, naar het theater, de bieb of deelnemen aan al die andere activiteiten die er te vinden zijn. Als gemeente kunnen en moeten we deze belangrijke plek weer financieel gezond maken en in goede staat brengen.
moet een plek zijn die verbindt, die inspireert, die toegankelijk is - en die goed wordt beheerd.Dat begint bij keuzes durven maken. Dat begint bij vooruit kijken.