Jannette de Bruin die vol enthousiasme met Thea Fritz de markt organiseert
Jannette de Bruin die vol enthousiasme met Thea Fritz de markt organiseert Monique Branse
Vrijwilligers in het zonnetje

Iedereen is welkom bij de Goede Doelen Markt in Elspeet

14 november 2022 om 10:00 Lokaal

Vrijwilligers maken het verschil en zijn van onschatbare waarde. Hun tomeloze inzet wordt zeer op prijs gesteld en gewaardeerd. In deze terugkerende rubriek maken we kennis met de grote verscheidenheid aan vrijwilligers, hun activiteiten en hun passie. Dit keer het verhaal van de Goede Doelen Markt, die op 18 november in Elspeet plaatsvindt en wordt georganiseerd door het Kulturhus, Thea Fritz en Jannette de Bruin. 

In het Kulturhus is er op vrijdagmiddag 18 november van 15.00 tot 20.00 uur een gezellige markt om geld in te zamelen voor goede doelen of de verenigingskas. Nunspeet Huis aan Huis sprak met Jannette die samen met Thea deze markt organiseert. 

Jannette: “Het idee ontstond op de Boerendag waar we samen aanwezig waren. Allebei zijn we geboren en getogen in Elspeet. We spraken over onze interesses als vrijwilliger en zo ontstond het idee een markt te organiseren voor verenigingen en stichtingen met een aanbod rondom Sinterklaas en Kerst. Gezien het weer was het buiten organiseren een risico. Wij zijn in gesprek gegaan met het Kulturhus en zijn blij met de warme samenwerking. En nu is het op vrijdag 18 november zover.”

De ruime hal van het Kulturhus wordt omgebouwd tot een waar binnen-snuffelparadijs. In totaal zijn er nu al dertien aanmeldingen. Jannette: “We kunnen rond de 20 deelnemers een plek geven. Heb je interesse als stichting en/of vereniging? Doe mee en neem contact met ons op. Er is altijd een mouw aan te passen.”

De deelnemers bieden een breed aanbod en halen geld op voor onder andere het Hospice de Regenboog, de Bunterhoek, Stichting Charité, Fietsgroep Oranjehof, Metakids, hondenopvang en veel meer. Kerst- en cadeauartikelen, natuurkransen, kaarten, speculaaspoppen, er is echt van alles wat en voor iedereen. 

Wat het vrijwilligerswerk voor Jannette de Bruin betekent? Jannette: “Zelf ondersteun ik op de Goede Doelen Markt Stichting Metakids met de verkoop van Aloë Vera producten en zelfgemaakte (kraam) kadootjes. Een tijd geleden zag ik bij Omroep Max een gesprek over Stichting Metakids. De ervaringen en verhalen gaven mij kippenvel. En dan volgt een donatie en nog een en zo gaat het verder. Ik wilde meer doen dan alleen geld doneren. En dit geeft voldoening.”

Meer informatie over de activiteiten van het Kulturhus? Volg hen dan op Facebook: facebook.com/DorpshuisElspeet. Heb je interesse om met een kraam deel te nemen aan de Goede Doelen Markt? Neem dan contact op met theafritz63@gmail.com of jannettedebruin1@gmail.com. 

Kom gerust lang en wees welkom. Vrijdagmiddag 18 november het Kulturhus, Nachtegaalweg 2 Elspeet. Er is van alles te koop en te doen voor het goede doel.

Monique Branse

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie