
Elspeet promoveert naar 4e klasse; Nunspeet verliest van Roda ‘46
7 juni 2025 om 14:38 VoetbalElspeet heeft promotie afgedwongen naar de 4e klasse. In de finale van de nacompetitie werd met 4-3 gewonnen van SKV Wageningen. De winnende treffer viel in de verlenging. vv Nunspeet daarentegen mist promotie naar de 1e klasse, want het verloor met 1-0 van Roda ‘46 uit Leusden.
Barry Wensink
Lees hieronder het live verslag zoals we dat hebben bijgehouden.
Op neutraal terrein, sportpark Putter Eng in Putten, zit de sfeer er voor aanvang prima in, ondanks het niet al te beste weer. De aftrap is om 15.00 uur.
In het eerste half uur blijven treffers uit: 0-0. Ook in het laatste kwartier van de eerste helft geen doelpunten.
Na een klein uur spelen een strafschop voor Nunspeet, maar Adi Draganovic mist. Het blijft vooralsnog 0-0 met nog een kwart wedstrijd te gaan. Dat is een tegenvaller voor de Nunspeters
Een kwartier voor tijd scoort Roda ‘46. Nunspeet moet aan de bak om alsnog promotie af te dwingen. Inmiddels staan er nog vijf minuten op het scorebord + de extra tijd. Komt het team nog langszij en komt er een verlenging ?
In de extra tijd een sterk optreden van de keeper van Roda ‘46. Hoeveel extra tijd heeft Nunspeet nog ?
Niet genoeg, want de scheidsrechter fluit voor het einde van de wedstrijd. Ook volgend seizoen speelt Nunspeet in de 2e klasse.
Elspeet
Tegelijkertijd speelt Elspeet op het veld van sv Otterlo tegen SKV Wageningen. De winnaar speelt volgend seizoen in de 4e klasse en dat zou promotie betekenen voor Elspeet. Na ruim een half uur is het nog 0-0.
Op slag van rust wordt het 1-0 dankzij een benutte strafschop van Niels van der Steeg. De 1-0 is ook de ruststand.
In de 53e minuut weet Van der Steeg de voorsprong te verdubbelen. Even later is dezelfde speler weer succesvol.
De gasten weten ook het net te vinden: 3-1 en maken twintig minuten voor tijd zelfs de 3-2. In de slotfase neemt de spanning steeds verder toe, want van de riante voorsprong van Elspeet is weinig meer over.
In de blessuretijd neemt de druk steeds verder toe en een inzet komt zelfs op de lat terecht. Elspeet wankelt en mikt op de counter. SKV maakt alsnog 3-3 en een verlenging is aanstaande.
Inmiddels zitten we in de 96e minuut en spelen we rustig verder. Een grote kans voor SKV lijkt in de maak, maar er is sprake van buitenspel. Ook Elspeet heeft nog een kans, maar een inzet gaat via de handen van de keeper over het doel.
De scheidsrechter fluit en er komt een verlenging aan.
In de eerste helft van de verlenging komt SKV met tien man te staan, vanwege een rode kaart.
Na vijf minuten in de tweede helft van de verlenging komt Elspeet andermaal op voorsprong. Niels van der Steeg tekent voor zijn vierde van de middag: 4-3. Nog tien minuten te spelen.
In de slotfase, waarin steeds meer spelers last van kramp krijgen, nog een grote kans voor SKV, maar de 4-4 blijft (voorlopig) uit. Inmiddels duurt de wedstrijd al ruim 125 minuten ....
Daar is het laatste fluitsignaal van de scheidsrechter. Elspeet promoveert naar de 4e klasse.
# Einde van dit live-verslag. Lees dinsdag (veel) meer over dit duel in de papieren versie van Nunspeet Huis aan Huis.













