Floris heeft een goede suggestie: Vraag drie architecten een plan in te dienen. Vervolgens mogen wij burgers de winnaar aanwijzen.
Floris heeft een goede suggestie: Vraag drie architecten een plan in te dienen. Vervolgens mogen wij burgers de winnaar aanwijzen. Foto: Anja Bos

Column Floris Weesduidelijk

21 juni 2017 om 18:47 Achtergrond

Avondvierdaagse, sorry, driedaagse. De raadsvergadering begon een half uur later. De burgemeester stelde sportief voor dat de raad volgend jaar mee zou doen. (Het college ook, neem ik aan)

De agenda was kort, met een goed uur was het bekeken. Werd er nog iets duidelijk? Jawel, Marcel Klompenburg (SGP) vroeg duidelijkheid over de Pasopweg, u weet wel, waar je met slecht zicht niet moet rijden. Wethouder Storteboom zei met enig enthousiasme dat er na de zomervakantie wordt begonnen. De discussie over de inbreidingslocaties werd nog eens dunnetjes overgedaan, maar met een ander toonzetting. Minder zwart wit, en meer de balans vinden. Polderen in Nunspeet zogezegd.
Valt er nog meer te melden uit ons mooie dorp? Jazeker!
Een gezellige Eibertjesdag waar je over de koppen kon lopen. Maar het verkeer had drie kwartier vertraging tussen de A28 en het dorp. De start van het toeristenseizoen. Zucht. Want ik las dat het College van B & W weer eens een plan van aanpak gaat maken om in 2018 een breed gedragen voorkeursvariant vast te stellen voor de verbetering van de stationsomgeving. Lieve help, we gaan toch niet weer geld uitgeven aan tijdelijke lapmiddelen. Of aan dure onderzoeksbureaus. De ambtenaren hebben hun laden nog vol liggen met plannen, gegevens en berekeningen. Wel in drievoud! Terwijl onze middenstand nog beter zou floreren als we eindelijk onze voordeur wijd open zetten. Zo schiet het toch niet op? Ik heb een brede rug en ik geef u gratis mijn persoonlijke, breed gedragen voorkeursvariant. Een ongelijkvloerse kruising bij het station. Verder mag het eruit zien als de Rondweg Oost. Want die ziet er half al piekfijn uit. Laat de gemeenteraad 29 juni maar gewoon een spoedopdracht geven aan het college. En de uitvoering? Vraag drie architecten een plan in te dienen. Vervolgens mogen wij burgers de winnaar aanwijzen. En dan hurry up, bouwen! Als het in Harderwijk en in Nijkerk kan, dan kan het ook bij ons.
Verleden jaar bij die CDA-wedstrijd hebben we als inwoners zelf al een mooie stationsomgeving ontworpen. Die ligt waarschijnlijk bovenop die stapel in die lade. Onderschat ons niet, een beetje inspraak kan wonderen verrichten.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie