Afbeelding
Eigen foto
COLUMN

Multiculti

5 juli 2022 om 13:56 Achtergrond

Je zou het misschien niet verwachten van een dorp op de Veluwe, maar we zijn multicultureler dan je denkt.

Mijn Eritrese buurvrouw zet zich in als vrijwilliger voor ouderen. De Syrische buren om de hoek openen een winkel in Apeldoorn. De Oekraïense vrouw die ik al wandelend ontmoet werkt zich een slag in de rondte met vertalen voor alle vluchtelingen uit haar thuisland. De Schotse buurvrouw aan de overkant heeft een online winkel met mooie cadeaus.

Mijn Ethiopische vriendin nodigt mij uit om injera te komen eten, en de ander kookt voor mij als ik gasten heb. Voor mijn verjaardag maakte de Syrische vrouw schalen vol verse baklava voor mij, en de Keniaanse vrouw sponsort kinderen uit haar geboorteland. 

Engels praten doe ik met een Canadese, Amerikaanse, Britse en Nieuw Zeelandse vrouw (die overheerlijke taarten bakt) en kletsen over het land van mijn kleinkinderen doe ik met mijn Israëlische vriendin. Ik bezoek de Ahmadiya’s met de stagiaires van Present. Ik zwaai naar de Somalische vrouw die langs komt fietsen, en complimenteer de Turkse man met de vooruitgang van zijn taal. Zomaar een greep uit de nationaliteiten die ik hier in Nunspeet heb ontmoet. Ik vind dat een enorme rijkdom!

We zijn als mens geneigd om te zoeken naar herkenning bij een ander. Dat kan onze blik versmallen, en ons wereldbeeld verkleinen. Wat anders is wordt met argwaan bekeken, of we hebben er een oordeel over.

Maar er is veel te zeggen voor open staan voor een ander, voor een groet, voor bereidheid om de ander te zien als persoon, in plaats van alleen maar als ‘anders’. En dan juist te genieten van de verschillen én de overeenkomsten.

Hoe ga jij om met jouw multiculturele omgeving? 


Marit Hofman

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie