De Veluvine komt in handen van de gemeente.
De Veluvine komt in handen van de gemeente. Wijnand Kooijmans

Wethouder Wichert Stoffer over Veluvine: ‘Positief dat de sportzaal weer volop wordt gebruikt’

23 juni 2026 om 17:00 Achtergrond

De gemeente Nunspeet onderzoekt de integratie van het Junior College in multifunctioneel centrum Veluvine. “De uitwerking van dit scenario neemt enkele maanden in beslag”, meldt wethouder Wichert Stoffer aan de commissie Maatschappij en Middelen.

Wijnand Kooijmans

Voor dit plan moeten nog diverse bouwkundige en financiële berekeningen plaatsvinden. Naast deze verhuizing kijkt de gemeente ook naar twee andere opties voor het gebouw.

Toekomstige scenario’s
Het voortzetten van de huidige exploitatie met een cultuurmaatschappelijk profiel is een van de onderzochte mogelijkheden. Een andere optie is een commerciële invulling zonder theater.

De wethouder verwacht de uitgewerkte plannen in het vierde kwartaal van dit jaar te presenteren. De gemeenteraad kan zich er dan over buigen.

Eigendom sportzaal
Tegelijkertijd loopt er een verkenning naar het toekomstige eigendom van de sportzaal. Ook wordt gekeken naar de oprichting van de benodigde Verenigingen van Eigenaren.

Volgens Stoffer is het een positieve ontwikkeling dat de sportzaal inmiddels ‘s avonds weer volop wordt gebruikt. Diverse verenigingen en stichtingen maken hier weer gebruik van.

Onderhoud en exploitatie
Ondertussen wordt de huidige bedrijfsvoering van Veluvine geoptimaliseerd. Dit moet ervoor zorgen dat de uitvoering van het definitieve raadsbesluit straks zo min mogelijk tijd en geld kost.

Om hierop voor te sorteren, wordt het noodzakelijke onderhoud nu al uitgevoerd. Ook maken de betrokkenen vast plannen voor het planmatige onderhoud in de toekomst.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie