
Column Alma van Maanen: Trots op de jeugd
7 juli 2026 om 13:00 ColumnDe gemeenteraad praat vaak over de jeugd, maar meestal gaat het over de kosten van de jeugdhulp. De gemeente Nunspeet is hierin geen uitzondering: er zijn tekorten en er moet telkens geld bij. Natuurlijk proberen we het aantal jongeren dat hulp nodig heeft te verminderen, maar dat is een kwestie van lange adem. En het blijft belangrijk om jongeren hulp te geven als dat nodig is.
Maar is daarmee alles over onze jeugd gezegd? Nee, absoluut niet! Gelukkig gaat het met de meeste jeugdigen in onze gemeente juist heel goed. En veel jongeren doen actief mee in de samenleving. De afgelopen maand zag ik daar twee mooie voorbeelden van.
Jongeren willen heel actief meedenken over alle plannen voor de komende jaren
Zelf ben ik actief bij gymnastiekvereniging Nunspeet. In juni waren de clubkampioenschappen in De Wiltsangh. Meer dan 200 kinderen en jongeren lieten aan familie, vrienden en bekenden zien wat zij hebben geleerd tijdens de lessen. Of het nu gaat om de ouder- en kindergym, freerunning, de recreatiegroepen, het selectieturnen en de springselectie. Het was een prachtige dag! Ik genoot niet alleen van de sport, maar ook van alle jongeren die meehielpen om deze dag mogelijk te maken.
Tientallen jongeren sporten namelijk niet alleen, maar helpen ook bij de lessen of organiseren een turnkamp of zijn op een andere manier actief binnen de vereniging. Dankzij hun inzet kan de club blijven draaien. Dit geldt trouwens voor veel verenigingen in Nunspeet!
Daarnaast hebben jongeren met verschillende politieke achtergronden een oproep gedaan aan de gemeenteraad. Ze willen - over partijgrenzen heen - actief meedenken over de plannen voor de komende jaren. En zij nodigen jongeren uit om mee te doen.
Als gemeenteraad luisteren we graag naar wat jongeren belangrijk vinden. Zij zijn immers onze toekomst. Het is geweldig dat jongeren zelf dit initiatief nemen. Dat is heel waardevol voor de politiek!
Deze waardevolle inzet van jongeren binnen de verenigingen en de politiek nemen we als gemeenteraad mee naar het nieuwe vergaderjaar. We zijn nu met reces en wensen alle inwoners een fijne zomerperiode toe!












