🎥 Elspeetse schaapskudde verlost van wintervacht
22 juni 2026 om 11:23 EvenementenHet Elspeetse Schaapscheerdersfeest bracht bezoekers samen rondom de schaapskooi aan de Stakenbergweg. Hier werd de lokale kudde op ambachtelijke wijze geschoren. Rondom de schaapskooi was een markt en Fanfare Elspeet trad op, wat zorgde voor veel gezelligheid.
De schapen werden handmatig geschoren met een knipscheer. Door op traditionele wijze te scheren, blijft een dun laagje wol op de huid achter wat het risico op zonnebrand verkleint.
Door de regen in de voorgaande nacht was de wol tijdens het scheren nog vochtig. De afgeschoren vachten werden daarom eerst op grote zeilen uitgespreid om te drogen. Zodra de wol droog was, werd het verpakt voor verkoop. Bezoekers en geïnteresseerden konden de wol ter plaatse of via een webshop aanschaffen voor toepassingen zoals spinnen, vilten of als mulchlaag.
Het Schaapscheerdersfeest in Elspeet wordt georganiseerd door Ondernemend Elspeet. Dorpsdichter Eva van Keulen schreef een gedicht voor de gelegenheid. Deze is te vinden in deze krant.

















