
Feestelijk vrijheidsconcert in Dorpskerk Nunspeet
24 april 2025 om 13:52 MuziekNaar aanleiding van Bevrijdingsdag geeft het Nunspeets Kleinkoor op maandag 5 mei een concert in de Dorpskerk.
Het concert heeft een feestelijk en afwisselend programma waarvoor dirigent Joalien van den Houten de samenwerking heeft gezocht met het Harderwijkse Kleinkoor Colore. Dit koor staat onder leiding van Maria den Hertog. De koren zingen in afwisseling, maar ook gezamenlijk. De begeleiding op orgel en piano is in handen van de bekwame en ervaren musicus Henk Veldman. Minder ervaren maar even bekwaam is het jonge Brillante String Quartet uit Zwolle. Het viertal verzorgt ook twee intermezzo’s voor strijkkwartet.
Ook beide dirigenten zullen laten zien dat ze meer kunnen dan het publiek ‘de rug toekeren’. In twee duetten laten ze horen dat ze het muzikaal gezien uitstekend met elkaar kunnen vinden.
Het programma bestaat voornamelijk uit toegankelijke koorwerken uit de twintigste en eenentwintigste eeuw van componisten zoals de Amerikaan Stephen Paulus, de Noor Ola Gjeilo en de Britten John Rutter, Karl Jenkins en Paul McCartney. Het eerste vocale werk is ouder: Verleih uns Frieden van Felix Mendelssohn. De composities variëren van ingetogen tot opgewekt en uitbundig en verwijzen vaak naar vrede en vrijheid.
“Zeker in deze tijd van onrust en dreiging is duidelijk hoezeer deze vrijheid gekoesterd en dus gevierd moet worden”, aldus Gerard Sweep. “Daarom bezingen wij op Bevrijdingsdag onze vrijheid met hoopgevende muziek.” Het concert wordt mede mogelijk gemaakt door bijdragen van de gemeente Nunspeet, het Van den Broek Lohman Fonds en het Cultuurfonds. Aanvang: 20.00 uur. De
Nunspeet Kleinkoor en Harderwijks Kleinkoor Colore

















