Fout parkeren fietsen wordt tijdelijk gedoogd
Fout parkeren fietsen wordt tijdelijk gedoogd Wijnand Kooijmans

Meer meldingen over overlast van jeugd in Nunspeet

16 februari 2025 om 06:01 Politiek

In het afgelopen jaar zijn er zeventig meldingen rond jeugdoverlast ingediend bij de gemeente Nunspeet. Dat is een stijging van 7,8 procent ten opzichte van 2023 toen er 53 meldingen binnen kwamen. In de periode dat er jeugdoverlast wordt ervaren werken de boa’s ook in de weekenden en dan met name in de avonduren. De bekende hangplekken worden dan structureel bezocht.

Wijnand Kooijmans

Er is voor gekozen om bij meldingen van jeugdoverlast, waarbij het alleen ging om jeugd welke zich ergens ophield, niet over te gaan tot een directe inzet. In dit soort gevallen werd eerst contact opgenomen met de melder indien hiervan de contactgegevens aanwezig waren. Dit is in de praktijk een goede wijze van afdoening gebleken.

Wanneer er sprake was van een bijkomende ergernis, bijvoorbeeld hard muziek of drugs- en/of drankoverlast werd er altijd wel actief actie ondernomen. In eerste instantie door direct naar de locatie van de overlast toe te gaan en de hier aanwezige jeugd op aan te spreken. Indien de melding kwam op een tijdstip dat er geen boa aanwezig was, is er voor gekozen de locatie op de surveillancelijst te zetten.

Op toezicht van kleine ergernissen is er vijf dagdelen per week geïnvesteerd. De meeste van de in totaal 772 meldingen konden relatief snel worden afgehandeld door bijvoorbeeld een bezoek van de boa of een telefonisch contact door de boa. In sommige gevallen moest er wel een jurist aan te pas komen om een probleem te verhelpen. In een aantal gevallen moest de melding worden doorgezet naar een andere partij.

Er werden 31 controles uitgevoerd op de Alcoholwet. Onder meer bij restaurants, cafés en slijterijen. Dit leverde enkele kleine overtredingen op die ter plaatse door de vergunninghouder, samen met de boa/toezichthouder, verholpen kon worden. Ook werden er enkele waarschuwingsbrieven verstuurd.

Wekelijks surveilleren de boa’s te voet in het centrum. Hierbij wordt onder meer gelet op fietsen in de Dorpsstraat. Uit het overzicht toezicht en handhaving over 2024 blijkt dat in totaal 228 verbalen zijn uitgedeeld voor parkeren. Er werden twee eigenaren bekeurd die hun hond los lieten lopen. Er werden geen boetes uitgedeeld als het gaat om het niet opruimen van hondenpoep. Het aantal meldingen kleine ergernissen bedroeg 772. Er weden 42 controles uitgevoerd bij evenementen en 66 fietsen en fietswrakken verwijderd bij het NS-stantion. Hier wordt tijdelijk niet gehandhaafd.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie