
SGP: ‘Geld voor Verborgen Armoede moet direct naar inwoners die ondersteuning nodig hebben’
5 oktober 2026 om 17:00 PolitiekDe SGP wil alsnog dat de gemeente Nunspeet de volledige 7.500 euro voor Stichting Verborgen Armoede beschikbaar stelt voor de uitvoering van activiteiten. Dat blijkt uit vragen van raadslid Reinier de Bruin.
Wijnand Kooijmans
Stichting Verborgen Armoede richt zich op inwoners die niet of nauwelijks in beeld zijn bij reguliere voorzieningen en hulpstructuren.
De SGP vraagt het college of het de opvatting deelt dat maatschappelijke initiatieven, zoals Stichting Verborgen Armoede, een belangrijke rol vervullen bij het bereiken van inwoners die niet of moeilijk worden bereikt via de gemeentelijke voorzieningen. Daaraan gekoppeld wordt gevraagd hoe het college de maatschappelijke waarde beoordeelt van activiteiten van deze stichting, waaronder ondersteuning van huishoudens in armoede, onderhoud van buurtkasten en diverse activiteiten voor participatie en sociale samenhang.
Het college deelde de subsidie voor dit jaar op in 3.000 euro voor activiteiten en 4.500 euro voor organisatieontwikkeling en professionalisering.
De SGP vindt dat geld uit de subsidieregeling Sociale Samenhang en Leefbaarheid bij voorkeur zo veel mogelijk ten goede moeten komen aan inwoners die ondersteuning nodig hebben. Om die reden wil men het gevraagde bedrag alsnog alleen voor activiteiten toegewezen zien.

















