
Slechte staat asfalt op weg brengt veiligheid verkeer ernstig in gevaar
5 september 2025 om 15:10 Verkeer en vervoerDe Elspeterweg in Nunspeet verkeert in een dusdanig slechte staat dat verder uitstel van het nieuw aanbrengen van een asfaltlaag niet verantwoord is. Dat de kwaliteit van de weg slecht was, is al langere tijd bekend. In verband met de herinrichting van de stationsomgeving is gekozen tot uitstel na de realisatie van dit project.
Wijnand Kooijmans
Aangegeven wordt dat de huidige staat van de asfaltconstructie op het punt van bezwijken staat als gevolg van het uitstel. Daarmee komen de doorstroming, het rijcomfort en de verkeersveiligheid en daarmee de toegankelijke bereikbaar van het tunnelproject ernstig in het geding.
Dat biedt nu de mogelijkheid de asfalteringswerkzaamheden gelijk uit te voeren met de realisatie van de rotonde van de Elspeterweg met de Plesmanlaan en de gedeeltelijke herinrichting van de Plesmanlaan. Uitgangspunt is alleen het hoogst noodzakelijke te doen. Dat betreft het vervangen van het asfalt en het aanbrengen van witte verkeersgeleiders. Ter verbetering van de verkeersveiligheid op de rijbaan en het aangrenzende fietspad wordt een verlichtingsplan voorbereid waarvan de uitvoering in 2026 plaats vindt.
Voor de werkzaamheden is een krediet beschikbaar van 750.000 euro. Hierin zit een bedrag van dertigduizend euro voor onvoorziene kosten. In de begroting is maar 250.000 euro opgenomen voor de werkzaamheden.
Dat maakt dat extra gelden benodigd zijn. Voorgesteld wordt dit deels te doen door de tweehonderdduizend euro te benutte die resteert aan kosten van de renovatie van de rotonde Elburgerweg-Oenenburgweg.
Ook de werkzaamheden aan de Ds. Martiniuslaan en parkeerplaats zijn voordeliger uitgevallen. Het gaat om een bedrag van 150.000 euro dat nu wordt besteed aan de werkzaamheden aan de Elspeterweg. Ook wordt eenzelfde bedrag onttrokken aan gelden die al waren gereserveerd voor onderhoud aan de Elspeterweg dat achtwege is gebleven door de plannen.













