
Korte berichten deze week
17 juni 2025 om 14:30 AlgemeenHet korte nieuws in gemeente Nunspeet mag niet ontbreken. Hieronder een aantal korte artikelen over het bezoekercentrum, kinderopvang, speeltuinen en meer.
Onduidelijkheid over bijdrage verbouwing bezoekercentrum
Nog voor de zomer een besluit nemen over de aanvraag om een gemeentelijke bijdrage van 253.000 euro voor de noodzakelijke verbouwing van het bezoekerscentrum lukt niet. Dat zegt wethouder Wichert Stoffer naar aanleiding van een vraag van Alice van de Steeg (ChristenUnie).
Aanleiding is een brief van de eigenaar aan de fractievoorzitters van de partijen in de raad waarin op een besluit wordt aangedrongen. De verbouwing is noodzakelijk om aan de nieuwe invulling van het bezoekerscentrum gestalte te kunnen geven. Er is wat betreft de wethouder zeker een verband tussen de verbouwing en de 150.000 euro die de gemeente deels als co-financiering voor de herinrichting van de expositie door de Stichting Natuureducatie en Informatie Veluwe heeft verstrekt. De subsidie voor de verbouwing kan alleen worden verstrekt als het maatschappelijk belang voor de toekenning wordt aangetoond. Daarvoor is een nadere onderbouwing gevraagd. De wethouder verwacht dat kort na de zomer de raad verder over de aanvraag kan worden geïnformeerd via eventueel nadere informatie of een voorstel.
Achterstand inspectie kinderopvang ingehaald
De achterstand die in 2024 is ontstaan bij de GGD Noord- en Oost Gelderland rond inspecties van locaties voor kinderopvang in de gemeente Nunspeet is in het eerste kwartaal van 2025 volledig ingehaald. Dat geeft wethouder Jennifer Elskamp aan naar aanleiding van een vraag van Johan van den Hoorn (SGP). Die uitte tijdens de commissie zijn zorgen over het niet halen van de benodigde inspecties, omdat het naar zijn mening gaat om een kwetsbare groep gebruikers van de kinderopvang. Bij de inspecties zijn volgens de wethouder geen bijzondere zaken aangetroffen. Waar actie wordt vereist, zijn de gesprekken gevoerd met de betrokken organisaties.
Walk in the Light
Inloophuis Nunspeet hield in de Week van de Mentale Gezondheid ‘Walk in the Light voor verbinding’. Er werd begonnen met een spel waarbij deelnemers met elkaar in gesprek gingen aan de hand van vragen als ‘wat doe jij wanneer je het moeilijk hebt?’ en ‘wat zou je nog willen in de toekomst?’ Vervolgens maakten deelnemers een wandeling. Na afloop was er een maaltijd. Als afsluiting kreeg iedere deelnemer een tasje met een lichtje, een knutselwerkje en zaadjes - symbolen van hoop, creativiteit en groei.
Dienst voor iedereen in De Brug
In kerkgebouw De Brug, Meester Drostweg 10 in Nunspeet, wordt zondag 22 juni een ‘dienst voor iedereen’ gehouden, gericht op mensen met een verstandelijke beperking. Het thema van de dienst is: Zou God een zakdoek hebben? Het begint om 14.30 uur.
Elspeet wacht langer op vernieuwde speeltuin
Gemeente Nunspeet heeft de renovatie van acht speeltuinen voortvarend opgepakt na een akkoord van de raad.
Daarbij loopt men wel tegen twee problemen aan, zo zegt wethouder Mark van de Bunte, naar aanleiding van vragen van Gerrald Bronkhorst (SGP). Die heeft geluiden opgevangen dat inwoners van Elspeet zich zorgen maken omdat de heropening van de speeltuin in Elspeet naar hun mening lang op zich laat wachten. Eén van de problemen is dat het te laat is om nog gras in te zaaien, omdat de tijd van het jaar daarvoor niet meer geschikt is. Dat moet eerder in het voorjaar. Ook ondervindt men vertraging als het gaat om de levering van speeltoestellen.
Komend jaar start de gemeente eerder met de voorbereidingen voor de renovatie van andere speeltuinen, waardoor deze problemen kunnen worden voorkomen. Voor de speeltuinen die nu nog zullen worden gerenoveerd, hebben de omwonenden uit twee ontwerpen kunnen kiezen. De speeltuin in Elspeet gaat, zo verwacht de wethouder, eind juni weer open.













