De rechtbank gaat de zaak op 10 augustus behandelen.
De rechtbank gaat de zaak op 10 augustus behandelen. Shutterstock

Dassen dwarsbomen ontwikkeling bedrijventerrein Elspeet

28 juli 2023 om 06:03 Lokaal

De rechtbank Gelderland behandelt 10 augustus het verzoek om een voorlopige voorziening de gemeente Nunspeet heeft aangevraagd tegen het stilleggen van de werkzaamheden aan de bedrijvenstrip in Elspeet. Tevens is beroep aangetekend.

Wijnand Kooijmans

Door de provincie Gelderland is 12 juli een handhavingsbesluit genomen om met bestuursdwang de werkzaamheden stil te leggen met als stok achter de deur een dwangsom van vijftigduizend euro. Volgens het Gelders college van gedeputeerde staten is voor met de werkzaamheden een ontheffing nodig op grond van de Wet natuurbescherming. Dit in verband met de aanwezigheid van dassen. De dieren waren al eerder aanleiding voor een behandeling bij de Raad van State. Die oordeelde dat de werkzaamheden doorgang mochten vinden.

De kosten die aan de voorlopige voorziening en het beroep zijn verbonden wegen, zo stelt het Nunspeetse college, niet op tegen de vertraging die anders ontstaat rond de aanleg van het bedrijventerrein. Het aanvragen van de ontheffing, die volgens het Nunspeetse college niet nodig is, brengt een lange procedure met zich mee en zal tot een aanzienlijke vertraging leiden.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie