
Snelheid op Nachtegaalweg Elspeet wordt onderzocht
25 mei 2026 om 15:42 AchtergrondWethouder Jaap Groothuis gaat onderzoeken of de snelheid op de Nachtegaalweg in Elspeet door meer dan 85 procent van het gemotoriseerd verkeer wordt overschreden.
Mocht dit het geval zijn dan wil hij bezien of aanvullende maatregelen nodig zijn. Hij gaf dit te kennen naar aanleiding van opmerkingen van Sander Klugt (VVD). Naar aanleiding van geluiden over te hard rijden is er door de gemeente een display aangebracht. Klugt heeft van een bewoner van de weg vernomen dat dit kort heeft geholpen maar er inmiddels weer veel te hard wordt gereden.
De norm om te kijken of maatregelen nodig zijn ligt bij de genoemde 85 procent. Meespeelt, zo gaf wethouder Groothuis aan, dat het een doorgaande weg is en daardoor nog van asfalt voorzien waar op andere wegen bijvoorbeeld klinkers liggen.













