
Aftrap project “Nunspeet al 140 jaar kunstenaarsdorp”
3 september 2025 om 10:35 CultuurNunspeet staat al 140 jaar bekend als kunstenaarsdorp. Daarom heeft Fotoclub Nunspeet, in samenwerking met het Noord-Veluws Museum en Kunstkring Nunspeet, de voorbereidingen gestart voor een expositie in februari 2026.
De natuur, het boerenleven en de nabijheid van de voormalige Zuiderzee inspireerden generaties kunstenaars om zich hier te vestigen. Ook nu nog bloeit het kunstenaarschap in Nunspeet, dankzij initiatieven als de Vrije Academie en de Kunstkring Nunspeet.
De expositie laat in zes thema’s zien hoe de kunstenaarsgeschiedenis van Nunspeet levend is gebleven:
1. Vaak geschilderde locaties uit heden en verleden
2. Schildershuizen en ateliers (ook historische)
3. Ontmoetingsplekken en sociëteiten
4. Kunstenaars aan het werk
5. Huidige expositieruimtes
6. Lessituaties in de Vrije Academie
Fotografen van Fotoclub Nunspeet krijgen alle vrijheid om deze thema’s te verbeelden. Zij laten zich inspireren door verhalen van hedendaagse kunstenaars en brengen zo een persoonlijk en eigentijds fotografisch verslag tot stand. Een deskundige commissie bepaalt uiteindelijk welke foto’s deel gaan uitmaken van de expositie.
Met dit project wordt de rijke traditie van Nunspeet als kunstenaarsdorp opnieuw onder de aandacht gebracht – een viering van verleden, heden en toekomst van kunst in de regio.










