Het schilderij van F.A. Molijn Dzn. uit 1885 hangt nu in Veluvine in de Boskamer. Foto: Dick Baas
Het schilderij van F.A. Molijn Dzn. uit 1885 hangt nu in Veluvine in de Boskamer. Foto: Dick Baas Foto Dick Baas

Terugblik 2025 – 25 jaar Van den Broek Lohman Fonds Nunspeet

5 februari 2026 om 18:00 Cultuur Ingezonden

Het Van den Broek Lohmanfonds Nunspeet bestond in 2025 vijfentwintig jaar en dat werd op een aantal momenten feestelijk gevierd. 

De festiviteiten startten op 18 januari 2025 met een jubileumconcert in Veluvine voor relaties en besturen van clubs en verenigingen die in de voorbije jaren subsidie van het Fonds hebben gehad. Na een gezellige ontvangst en een welkomsttoespraak door voorzitter Erik Stotijn, spoedden de ruim tweehonderd genodigden zich naar de grote zaal voor een optreden van de All Times Big Band met de bekende Amerikaanse jazzvocaliste Deborah Carter. 

Een ander hoogtepunt in het kader van het jubileum was de uitvoering van de Johannes Passie van Johann Sebastian Bach. In een tot de laatste plaats gevulde Driestwegkerk konden de bezoekers op 29 maart 2025 genieten van een prachtige, semi-scenische uitvoering van dit beroemde oratorium door het Luthers Bach Ensemble uit Groningen. 

Schenking


Geheel onverwachts ontving het fonds in 2025 een portret van de vader van ‘onze’ Molijn: Francois Adriaan Molijn Dzn. Dit is de overgrootvader van Titia van den Broek-Lohman, de stichtster van het Fonds. Het schilderij heeft een prominente plaats gekregen in Veluvine.

Jazzclub Veluvine


Het initiatief van de bestuursvoorzitter Erik Stotijn om te komen tot een jazzcafé in Veluvine is volgens het fonds een groot succes gebleken. De vier door het jaar heen georganiseerde avonden in de foyer van Veluvine werden gedragen door de Guus Essers Huisband met gasten. Het laatste concert van het jaar in december was volledig uitverkocht. Jazzcafé Veluvine krijgt in 2026 een vervolg.

Subsidieaanvragen in 2025


Het aantal subsidieaanvragen nam toe tot 62, bijna dertig meer dan in 2024. De meeste aanvragen werden geheel of gedeeltelijk gehonoreerd. Een willekeurige greep uit de subsidies die naar een breed scala aan projecten in Nunspeet, Elspeet, Hulshorst en Vierhouten gingen: diverse concerten voor de bewoners van de Nunspeetse verpleeghuizen; oprichting van een stichting voor het behoud en terugkeer van de zwarte bij; aanschaf instrumenten voor de Harmonie Nunspeet; bijdrage aan een jeugdproject van het Elspeetse Fanfare Korps; Randmeerconcerten; Oranjeverenigingen en Buurtverenigingen; studioapparatuur voor RTV-Nunspeet; Heemtuin Heimanshof en Mixed Hockeyclub Nunspeet.

Kijk voor een volledig overzicht op www.vandenbroeklohmanfonds.nl onder ‘Projecten 2025’.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie