
Goedgekeurde sleutelkluis is ook een politiek item
5 februari 2017 om 11:56 EconomieNUNSPEET - In de gemeente Nunspeet zetten CDA en ChristenUnie zich in voor het grootschalig beschikbaar stellen van goedgekeurde veilige sleutelkluisjes. Gezamenlijk werken zij aan een initiatiefvoorstel voor een fonds om op alle plaatsen in Nunspeet waar dat gewenst en noodzakelijk is, een goedgekeurd sleutelkluisje te kunnen plaatsen. CDA en ChristenUnie in Nunspeet gaan hierover in overleg met zorginstellingen, ouderenorganisaties, SWN, Het Venster, Omnia en de ambtelijke organisatie. Er wordt nadrukkelijk gezocht naar een zo breed mogelijke steun in de gemeenteraad.
In Nunspeet wordt er van de inwoners gevraagd om zolang mogelijk zelfstandig thuis te blijven wonen en velen gaat dat goed af. Maar er is ook een groep inwoners die wel afhankelijk is van klokrond zorg en hulp in de eigen woonomgeving. Met name deze groep heeft dan het probleem hoe komt de zorg in mijn huis. En dan is het installeren van een sleutelkluisje bij de voordeur een veel gebruikte methode. Op deze manier kan een medewerker van de thuiszorg snel naar binnen. Maar niet alleen de thuiszorgmedewerker komt makkelijk binnen. Ook in Nunspeet heeft het dievengilde inmiddels de sleutelkluisjes ontdekt en vooral dat sommige type kluisjes binnen een paar seconden te kraken zijn.
In de begrotingsvergadering van oktober 2016 heeft de ChristenUnie al aangegeven dat mensen veilig thuis moeten kunnen wonen. De problematiek rondom de sleutelkluisjes is toen expliciet naar voren gebracht en er is gevraagd naar een actie van het College van B&W. Die is er nog niet van gekomen en daarom neemt ChristenUnie nu samen met CDA het voortouw zo snel mogelijk met een initiatiefvoorstel te komen.












