Afbeelding ter illustratie.
Afbeelding ter illustratie. Shutterstock

Discussie over kwijtschelding gemeentelijk belastingen gaat verder

7 februari 2023 om 08:09 Economie

Binnen de commissie maatschappij van de Nunspeetse gemeenteraad gaat nog een keer de discussie gevoerd worden over de kwijtschelding van gemeentelijke belastingen. Dat is de uitkomst van vragen die door Gerben Pluim (ChristenUnie) werden gesteld tijdens de raadsvergadering.

Wijnand Kooijmans

Hij wil het naadje van de kous weten als het gaat om de mogelijkheden voor inwoners kwijtschelding te krijgen en wil dat aan die mogelijkheid geen strengere eisen worden gesteld dan strikt noodzakelijk. Aanleiding voor zijn vragen is de uitkomst van een onderzoek dat aangeeft dat gemeenten in Nederland vaak te strenge eisen stellen als het gaat om kwijtschelding. Voor Pluim is het belangrijk te weten of de gemeente Nunspeet hier ook toebehoort.

Wethouder Wichert Stoffer zegt dat gemeentelijke belastingen nu eenmaal niet populair zijn bij de inwoners als het gaat om post die ze in bus krijgen. Zeker niet wanneer het in deze tijd toch al moeite kost de eindjes aan elkaar te knopen.

Nunspeet kiest drie soorten gemeentelijke belastingen, de onroerendzaakbelasting, de rioolheffing en de afvalstoffenheffing. De eerste twee worden alleen in rekening gebracht bij de eigenaren van woningen. Al worden die wel in rekening gebracht door de verhuurder van de woningen. Nunspeet behoort verder tot de gemeenten met een lage afvalstoffenheffing.

Via het minimabeleid wordt, zo geeft de wethouder aan, soepel omgegaan met de inkomensgrens. Waar honderd procent kan worden aangehouden als het gaat om de grens van het sociaal minimum ligt deze in de gemeente Nunspeet op honderdtwintig procent. Dat maakt dat een grote groep netjes geld terug krijgt van de gemeente. Daarnaast kent de gemeente wel de mogelijkheid kwijtschelding te verlenen. Maar dat geldt alleen voor studenten die zelfstandig wonen. Nunspeet kent, zo geeft Stoffer aan, een goed minimabeleid. 

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie