
Gert Wentzel opent atelier tijdens Kunstroute – 6 & 7 september
21 augustus 2025 om 22:13 Kunst IngezondenTijdens het eerste weekend van 6 en 7 september openen tientallen kunstenaars in en rond Nunspeet hun deuren voor de jaarlijkse Kunstroute Noordwest Veluwe – en dit jaar doet Gert Wentzel voor het eerst mee. In zijn atelier aan de Harderwijkerweg 39 is zijn nieuwste werk te zien: een kleurrijke mix van olieverfschilderijen, geïnspireerd door klassieke auto’s én verre reizen.
Gert Wentzel is een bekende naam binnen de Nunspeetse kunstscene. Hij is bestuurslid van de Kunstkring Nunspeet en actief betrokken bij de organisatie van exposities en kunstactiviteiten in de regio. Al jarenlang schildert hij met passie, en ontwikkelde zijn techniek mede dankzij lessen bij kunstenaar Koos Baas. “Van Koos leerde ik vooral kijken én loslaten,” aldus Gert. “Die lessen gebruik ik nog dagelijks in mijn werk.”
Zijn onderwerpen zijn vaak persoonlijk. Zo werkt hij momenteel aan een schilderij dat ontstond na een indrukwekkende reis door Oeganda, waar hij het leven, het landschap en de kleuren op het doek probeert te vangen. Maar ook nostalgie is een terugkerend thema in zijn werk – denk aan glimmende bumpers, verweerde lak en iconische vormen van klassieke auto’s uit vervlogen tijden.
Tijdens de kunstroute is zijn atelier, gelegen aan de Harderwijkerweg 39 in Nunspeet, vrij toegankelijk. Bezoekers kunnen daar zijn werk bekijken, vragen stellen, schetsen inzien en natuurlijk gewoon even binnenlopen voor een goed gesprek over kunst, reizen en techniek.
Een voorproefje van zijn schilderijen is te zien op zijn website: www.gertart.nl











