Pleidooi voor een veiliger oversteek voetgangers bij werk in stationsomgeving
Pleidooi voor een veiliger oversteek voetgangers bij werk in stationsomgeving Wijnand Kooijmans

Serie vragen voor wethouder Jaap Groothuis

19 februari 2024 om 06:00 Politiek

Van losliggende stoeptegels, al dan niet toegestane huisvesting van mensen die werken aan het Van Liendenhuis tot vragen over de bouw van woningen in het plan Zwolsehofje. Het kwam allemaal voorbij in de raadscommissie Ruimte en Wonen.

Wijnand Kooijmans

Ten aanzien van huisvesting kwamen er veel vragen langs van Corrie Jansen (Gemeentebelang). Onder meer over het verschil van meningen dat vanuit het gemeentehuis wordt verstrekt aan de initiatiefnemers voor woningbouw in het Zwolsehofje. Wethouder Jaap Groothuis heeft het idee dat daar een spelletje wordt gespeeld waarbij er voor moet worden gewaakt hieraan mee te werken. Het is volgens hem bij de initiatiefnemers bekend dat bouw in de sociale huursector een harde eis van de gemeente en men daaraan niet wil voldoen om uiteenlopende redenen. Het is aan hen om daartoe met een plan te komen voor de gemeente medewerking kan verlenen.

Over de door Gemeentebelang gewenste gereedschapskist zegt de wethouder dat momenteel de gevolgen van de wijziging in de wetgeving rond verhuur worden onderzocht binnen de gemeente. Jansen ziet graag dat mogelijkheden als de hospita regeling en woningsplitsing worden toegepast omdat daarmee elders al ervaringen zijn opgedaan. De wethouder wil echter de consequenties van de gewijzigde wetgeving afwachten.

Door Sander Kouwenberg (PvdA/GroenLinks) wordt aandacht gevraagd voor de verbouwing van het Van Liendenhuis aan de Elspeterweg. Hier komt rond april/mei de vestiging van Fusion Plaza die nu nog in Hulshorst is. Volgens zijn informatie wonen op de bovenverdieping van het pand mensen die werken aan de verbouw. Hij vraagt zich af of hiervoor de benodigde vergunning is verstrekt en of wordt voldaan aan de veiligheidseisen.

Voor wethouder Jaap Groothuis is het de vraag of hier een taak is weggelegd voor de gemeente. Maar hij belooft wel onderzoek in te stellen. Zoals de gemeente ook kijkt in algemene zin naar de huisvesting van arbeidsmigranten. Het liefst maakt hij hierover afspraken met Nunspeetse ondernemers waar arbeidsmigranten werken. Daarin ziet hij de voornaamste taak voor de gemeente. In grote lijnen heeft de gemeente inzicht waar arbeidsmigranten zijn gehuisvest. Maar een deel verkast van bungalowpark naar bungalowpark waardoor ze niet altijd in het gezichtsveld van de gemeente zijn.

De losse stoeptegels betreffen het trottoir voor het Stationshuisje hetgeen volgens Kouwenberg gevaar oplevert voor de voetgangers, zeker nu het weggedeelte in gebruik is als omleidingsroute voor de werkzaamheden in het Stationsgebied. De wethouder laat er naar kijken.

Zoals hij dat ook gaat doen naar de problemen die voetgangers ondervinden bij de oversteek naar de Jumbo. De wethouder wil kijken of door een markering of bord hierin verbetering kan worden aangebracht. Ten aanzien van de plannen voor het landgoed Erica en de eventuele koppeling met de plannen voor de Zonneheuvel hoort de wethouder veel indianenverhalen. Hij weet alleen dat het plan van de Zonneheuvel voor woningbouw op maat is afgewezen.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie