Onder meer de kantine is aan vernieuwing toe
Onder meer de kantine is aan vernieuwing toe Wijnand Kooijmans

Aanpak voetbalaccommodatie vv Nunspeet

10 maart 2024 om 06:01 Politiek

De gemeente Nunspeet is bereid 800.000 euro bij te dragen in de nieuwbouwplannen van de voetbalvereniging Nunspeet. Het gaat dan om de bouw van nieuwe kleedkamers, de berging en de kleedkamer voor scheidsrechters. Zaken als een nieuwe tribune, een kantine en businessruimte wordt door het college van burgemeester en wethouders gezien als een verantwoordelijkheid van de vereniging zelf.

Wijnand Kooijmans

De gesprekken tussen de voetbalvereniging en de gemeente worden al geruime tijd gevoerd. Begin 2023 is gekozen voor een overlegstructuur waarin om de zes weken het bestuur van de vv Nunspeet om de tafel zit met de wethouders Wichert Stoffer (financiën) en Mark van de Bunte (sport).

In die gesprekken is de voetbalvereniging op het pad gebracht van maatschappelijk financieren om de wenselijke voorzieningen te realiseren. Dat maakt het mogelijk zogenoemd vreemd kapitaal aan te trekken om sportaccommodaties te realiseren en maakt een vereniging minder afhankelijk van financiële middelen van een gemeente.

Maatschappelijk financieren is in opdracht van de vv Nunspeet nu bezig net het ontwikkelen van een maatschappelijk financieringsplan. In eerste instantie is dit een cijfermatige exercitie om de financiële haalbaarheid van de wenselijke voorziening mogelijk te naken. De eerste cijfers zijn inmiddels wel gedeeld met de gemeente. In het belang van beide gesprekspartners worden deze echter vertrouwelijk gehouden.

Door de gemeente wordt er aan vastgehouden dat het bouwheerschap een zaak is van de voetbalvereniging zelf. Het gaat dan om de vraag wie de opdrachtgever is voor de bouw. Uitgangspunt van het college is dat de sportverenigingen ten aanzien van de buitensport primair verantwoordelijk zijn voor hun accommodaties voor zowel de bouw als het onderhoud. De gemeente stelt alleen krediet beschikbaar voor de noodzakelijke voorzieningen.

Sinds de start van de gesprekken in 2023 is er tussen de gemeente en de voetbalvereniging een discussie gevoerd over de huidige waarde van de opstallen en een mogelijke schadevergoeding van de gemeente aan de vv Nunspeet. De vereniging denkt hierop recht te hebben op basis van de geldende huurovereenkomst. De eindconclusie van een externe toetsing door de gemeente luidt dat de schadevergoeding op nul kan worden gesteld.

De plannen maken onderdeel uit van de proeftuin De Wiltsangh. Hierin is opgenomen dat de vereniging zelf verantwoordelijk is en blijft voor de bouw van nieuwe opstallen. Maar dat de gemeente zich wel mede verantwoordelijk voelt voor de noodzakelijke voorzieningen. Hiervoor is ook het bedrag van achthonderdduizend euro opgenomen. 

De vereniging telt inmiddels ruim duizend leden en heeft behoefte aan veertien kleedkamers, mede gezien de toename van meisjes- en damesvoetbal. Het gaat om een principe toezegging van het college. Een besluit moet uiteindelijk door de raad worden genomen wanneer er een definitief plan op tafel ligt.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie