Jan Blom en zijn instructeurs.
Jan Blom en zijn instructeurs. Foto: Eigen foto

Oudste lid (bijna 70 jaar) geslaagd voor zwarte band taekwon-do

9 december 2019 om 16:02 Lokaal

NUNSPEET - Jan Blom (eigenaar van het voormalige Trendpark) heeft zondag 8 december tijdens het landelijke dan-examen in Vianen, zijn zwarte band taekwon-do behaald.

Een bijzondere prestatie, vooral gezien de leeftijd van Blom. Jan hoopt in januari de leeftijd van 70 jaar te bereiken. Hij begon bijna 25 jaar geleden bij zijn oud-instructeur, Waldie Martowirono, met de beoefening van de Koreaanse zelfverdedigingskunst. Als doel had hij het behalen van de zwarte band. Door drukte vanwege zijn eigen zaak was het niet altijd gemakkelijk om frequent te kunnen trainen. Toch hield Jan vol en na zijn pensioen richtte hij zich volledig op zijn doel en trainde hij drie keer per week voor zijn examen.
Het examen bestond uit een theorie- en praktijkgedeelte. Voor wat betreft het praktijkgedeelte moest Jan verschillende stijlfiguren en diverse vormen van sparring en zelfverdediging demonstreren. In bijzijn van zijn familie legde Jan tijdens het landelijke dan-examen van de nationale Taekwon-Do Bond een zeer goed examen af. Voor het eerst in de geschiedenis van Taekwon-Do School Martowirono en in de geschiedenis van de nationale bond behaalde een examenkandidaat op deze hoge leeftijd een zwarte band.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie