
Toekenningsregels bedrijfskavels aangepast
22 juni 2025 om 06:00 AchtergrondGemeente Nunspeet wijzigt de toekenningsregels voor de verkoop van gronden in de tweede fase van bedrijventerrein Elspeet en bedrijventerrein De Kolk in Nunspeet. In dit laatste geval betreft het alleen de regels voor de drie nog niet verkochte kavels.
Wijnand Kooijmans
Voor de drie kavels gaat het onder meer om de puntentoekenning van het aantal werknemers van een kandidaat koper. Hoe meer werknemers, hoe meer punten worden gescoord. Het gaat dan om werknemers die ingeschreven staan als inwoners van gemeente Nunspeet.
Voor beide terreinen waren in de eerste fase extra punten te verdienen door natuurinclusief bouwen. Kopers moeten nu verklaren dat zij de intentie hebben tot het realiseren van een milieuvriendelijke inrichting van de bedrijfskavels om zo een bijdrage te kunnen leveren aan een groene en natuurinclusieve omgeving. Hiermee wordt de leefbaarheid, biodiversiteit en het ecologisch klimaat binnen de gemeente te vergroot. Kopers kunnen hierbij onder andere denken aan het realiseren van een groene gevel, een vegetatiedak, het plaatsen van nestkastjes of neststenen en het realiseren van groenbestrating.
Bij de uitgifte van de kavels ligt de focus op het behoud en bieden van uitbreidingsmogelijkheden aan bestaande bedrijven waar inwoners van de gemeente Nunspeet werken. Daarnaast wordt sociaal ondernemerschap belangrijk gevonden voor de gemeente en wil het college van burgemeester en wethouders lokale ondernemers faciliteren en ondersteunen in de ontwikkeling van mensen.
Dat houdt onder meer in dat inschrijving alleen open staat voor bedrijven die volgens het handelsregister van de Kamer van Koophandel minimaal een jaar in de gemeente Nunspeet zijn gevestigd. Voor Elspeet geldt als aanvullende eis dat men minimaal een jaar in deze plaats moet zijn gevestigd of dat men in de afgelopen tien jaar minimaal twee jaar als bedrijf in Elspeet gevestigd is geweest.
Voor beide terreinen geldt niet meer de eis dat een locatie moet worden achtergelaten. Ook vervalt dat een eigen vestiging voor verhuur gaat. Indien zich meer kandidaten aanmelden dan kavels beschikbaar zijn, vindt een loting plaats.
Wanneer een kavel wordt toegekend, wordt direct een koopovereenkomst met ontbindende voorwaarden getekend, in plaats van een reserveringsovereenkomst en pas daarna een koopovereenkomst. Een koper dient in het bedrijfspand een batterij voor de opslag van elektriciteit te plaatsen voor een bedrag van 20.000 euro. Dit als oplossing voor de netcongestie.
In Nunspeet moet worden aangesloten bij het parkmanagement voor de Kolk. Voor Elspeet wordt een parkmanagement nog opgericht. Er gelden verder regels voor de verplichte aanleg en instandhouding van parkeerplaatsen op eigen terrein en voorzieningen in de openbare ruimte. Het gaat dan bijvoorbeeld om hekwerk, wadi’s, hagen, houtwallen en bewegwijzering, maar ook afval van vuilwater en hemelwater. Er worden inloopavonden gehouden waarbij uitleg en toelichting kan worden gegeven op het verloopproces.













