Buurtbemiddelaar Wim is enthousiast over zijn werk.
Buurtbemiddelaar Wim is enthousiast over zijn werk.

Buurtbemiddeling Nunspeet-Elburg-Oldebroek zoekt versterking

3 december 2025 om 14:30 Maatschappelijk

Buurtbemiddelingsteam Nunspeet-Elburg-Oldebroek zoekt nieuwe buurtbemiddelaaars. 

Buurtbemiddelaar Wim (het beleid van Buurtbemiddeling is om geen achternamen te noemen) vertelt over zijn werk. ““Eigenlijk dacht ik na het behalen van de opleiding tot mediator bij de Lime Tree zakelijk aan de slag te gaan. Tot ik het artikel met oproep van Buurtbemiddeling Nunspeet-Elburg-Oldebroek zag staan en een vriend had gesproken die ook bemiddelaar was”, vertelt hij. “Ik werd zo enthousiast, dat ik heb gereageerd. Inmiddels ben ik alweer vijf jaar buurtbemiddelaar en geen aanvraag is hetzelfde. Vrijwilligerswerk was voor ons, binnen het gezin, heel normaal. Het hoorde bij onze opvoeding. Ik kan me herinneren dat mijn ouders ‘s avonds ook naar bijeenkomsten gingen. Ook de regels die ik bij de Rotary heb geleerd, een stukje samenleving leren kennen - wat kan ik doen, betekenen voor de ander -  spelen mee en motiveren mij om me in te zetten voor buurtbemiddeling. Dit zijn echt drijfveren voor mij.”
Een casus van Buurtbemiddeling, wat kun je daarover vertellen? “Het mooie is proberen begrip voor elkaars situatie te vergroten. De zaak van een andere kant te bekijken. In een andere setting je verhaal naar de ander doen en vooral te luisteren naar elkaar. Dat helpt. Buren schieten daardoor minder snel in hun eigen mening. Als buren er dan samen uitkomen, zelf de oplossing naar elkaar hebben aangegeven, dat is het mooiste moment. En voor mij als buurtbemiddelaar geeft het enorm veel voldoening om iets belangeloos voor de ander te doen, door mijn inzet van kennis en kunde. Het is een klein gebaar met meestal een groot resultaat.” Hij vervolgt: “Als buurtbemiddelaars gaan we altijd met z’n tweeën naar buren, vaak als een man/vrouw-team. Dit is een goede combinatie, beiden hebben verschillende energie, kunnen op een andere manier naar de zaak kijken en elkaar goed aanvullen. Soms ben je als buurtbemiddelaar ook weleens geprikkeld, dan neemt de ander het even over en is er een goede afwisseling. Inzetten voor Buurtbemiddeling geeft mij veel energie. Het is echt een kleine moeite met grote impact, met soms zelfs positieve impact voor de hele buurt.”

Ook buurtbemiddelaar worden? Neem dan contact op met Hettie Schoonhoven, coördinator Buurtbemiddeling Nunspeet-Elburg-Oldebroek, telefonisch op 0341 - 259 433 of per e-mail via buurtbemiddeling@nunspeet.nl. Kijk voor meer informatie over buurtbemiddeling op www.buurtbemiddelingnunspeetelburg.nl.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie