
Sloop oude postkantoor Nunspeet gestart
11 mei 2026 om 18:02 MaatschappelijkAan de Marktstraat in Nunspeet is begonnen met de sloop van het voormalige postkantoor. Het maakt plaats voor de bouw van 21 appartementen. Het huidige postkantoor is ondergebracht bij de Bruna aan de Dorpsstaat. Daarnaast is er een afhaalpunt bij zorgcentrum Klein Rhijnvis aan de Rhijnvis in Hulshorst.
Wijnand Kooijmans
De uitvoering van het plan heeft lang stilgelegen door bezwaren van omwonenden. Nadat eerst de rechtbank die bezwaren afwees besloot de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State dat de rechtbank overeind kon blijven staan en de vergunning terecht was verleend.
Omwonenden waren in verzet gekomen, omdat ze bang zijn dat de komst van de appartementen hunwoon- en leefklimaat aantast en het plan qua maatvoering niet past in de omgeving. Ook worden parkeerproblemen voorzien. Door omwonenden werd een alternatief plan gepresenteerd. Dat zou leiden tot minder appartementen en de noodzaak van een aanmerkelijke duurdere parkeergarage.
De Raad van Statewees dit alternatief af evenals de bezwaren tegen het parkeren. Dit met name omdat geen tegenonderzoek is uitgevoerd door de omwonenden. De vijftien parkeerplaatsen op eigen terrein worden als voldoende gezien omdat de openbare parkeerplaatsen in de openbare ruimte veelal maar voor tweederde deel zijn bezet.
Ook de bouwhoogte wordt niet als een beletsel gezien. De Raad van State is van oordeel dat in de directe omgeving van het voormalige postkantoor vergelijkbare, maar ook grotere en hogere appartementencomplexen zijn gerealiseerd.
Een verzoek tot planschade is inmiddels eveneens afgewezen.













