
Stand van zaken rond plannen scholen in gemeente Nunspeet
16 oktober 2026 om 11:58 OnderwijsUit de brief aan de leden van de raadscommissie maatschappij en middelen blijkt dat de verduurzaming van de Ds. A. van Stuyvenbergschool nagenoeg is afgerond. De plannen voor de verduurzaming van de Prinses Beatrixschool in Hulshorst vallen hoger uit dan in het koersplan was opgenomen.
Wijnand Kooijmans
Het schoolbestuur geeft aan geen gebruik te maken van de aangevraagde en toegekende subsidie. Hiervoor in de plaats heeft men zelf een nieuwe subsidie aangevraagd en is men met een partij in gesprek om de verduurzamingsplannen uit te laten voeren.
Besluit
Ook het schoolbestuur van de Eben Haëzerschool in Elspeet heeft zelf een nieuwe subsidie aangevraagd, welke ook is toegekend. Het schoolbestuur beraadt zich over een besluit over het al dan niet doorgaan van de verduurzaming.
Aanbesteding
Voor de Eerste Veluwse Montessorischool wordt gewerkt aan de aanbesteding voor een bouwprojectmanager. Tegelijkertijd vindt de keuze plaats voor een architect en een installatietechnisch adviesbureau. Inmiddels is Aurora Kinderopvang op de huidige locatie gestart met een peuteropvang en een buitenschoolse opvang.
Er wordt onderzocht of een locatie met zowel IKEC (integraal kind- en expertisecentrum) als regulier onderwijs mogelijk is. In het IKEC moet ruimte komen voor een deel van de leerlingen van de huidige Dokter A. Verschoorschool aan het Groenelaantje en De Wingerd en De Arend, die aan de Oosterlaan zijn gevestigd. Een besluit hierover wordt nog dit najaar genomen.
Locatieonderzoek
Voor (ver)nieuwbouw of renovatie van de Ds. C. de Ridderschool loopt een locatieonderzoek. Hierbij wordt onder meer naar de verkeersafwikkeling gekeken. De school staat dicht bij de druk bereden Oenenburgweg in Nunspeet. Ook wordt gewerkt aan het opstellen van een projectplan voor de renovatie van Kindcentrum Aventurijn. Dit door het schoolbestuur in samenwerking met de gemeente.


















