Bewoners hebben zelf bordjes met 30 km aangebracht
Bewoners hebben zelf bordjes met 30 km aangebracht Wijnand Kooijmans

Verkeerssituatie Plesmanlaan Nunspeet onder de aandacht

24 september 2024 om 18:00 Politiek

Tijdens de commissie Ruimte en Wonen is aandacht gevraagd voor de verkeerssituatie aan de Plesmanlaan in Nunspeet. Met name omdat een antwoord op schriftelijke vragen tot nu toe is uitgebleven. 

Aanleiding is de inspraak van Petra Geurtsen-Veenvliet tijdens het gezamenlijk fractieberaad van de partijen. Hierin heeft zij haar zorgen uitgesproken over de verkeersveiligheid rondom de Plesmanlaan. Reden voor Marcel van Klompenburg (SGP) te vragen of het college van burgemeester en wethouders bereid is naar een andere indeling van de weg te kijken. Door bijvoorbeeld aan beide zijden rode/bruine fietsstroken aan te brengen. Hierdoor lijkt de weg smaller en remt dit de snelheid van het gemotoriseerd verkeer.

Ook Daniëlle Koster (Gemeentebelang) vraagt hiervoor aandacht. De verkeersdruk op de betreffende weg is toegenomen door de komst van het complex de Zonneheuvel, uitbreiding van de camping en groei van het aantal leden van de golfbaan. Daarnaast rijden er zware vrachtwagens over de wet voor levering van materialen aan de bouwmaterialenzaak die aan deze weg is gevestigd. 

Het lijkt, zo heeft Veenvliet aangegeven, mis te gaan na de bocht bij het ‘rechte’ stuk op waar te hard wordt gereden. Het gaat om de bocht naar hotel Vennendal. Koster wil weten of de inrichting van de weg op dit punt inderdaad niet klopt en als dat zo is hiervan werk kan worden gemaakt. Door dit mee te nemen in de plannen voor de Poort van de Veluwe, het huidige Veluwe transferium.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie