Mark van de Bunte koos voor een foto van hem op de oliebollenkraam op de Markt.
Mark van de Bunte koos voor een foto van hem op de oliebollenkraam op de Markt. Dick Baas

Politiek gesprek: ‘Mijn hart ligt niet echt bij de overheid’

2 december 2025 om 12:00 Politiek

Mark van de Bunte is sinds 31 mei 2018 wethouder van de gemeente Nunspeet. Na de vorming van een nieuw college na de gemeenteraadsverkiezingen van maart volgend jaar stopt hij als wethouder en gaat een nieuwe uitdaging aan. Wat dat precies is, wil hij nog niet zeggen. Het heeft te maken met ondernemerschap. 

Dick Baas

Bij de start als wethouder in 2018 zei hij in een interview: “Je stapt in een compleet andere wereld.” Op de vraag waarom hij nu stopt als wethouder en dus weer uit die wereld stapt, heeft hij een helder antwoord: “Het is een prachtige wereld en als je geboren en getogen bent in de gemeente Nunspeet is het een voorrecht om in de gemeente te werken. Maar het is vrij intensief, vooral in de avonden en weekenden. Ik zou graag wat meer tijd aan mijn gezin willen besteden. Het is prachtig bij de overheid, maar je moet dat slechts een bepaalde periode willen doen en dan weer een nieuwe uitdaging zoeken. En dat betekent voor mij weer terug naar het bedrijfsleven.” Hij geeft volmondig toe dat zijn hart niet echt bij de overheid ligt. Hij is een man van projecten. Een idee vormgeven, opzetten, uitwerken en afronden. “Elk project heeft een kop en een staart.”

Grote projecten

Het werken in projecten is wethouder Mark van de Bunte goed gelukt. Hij heeft een paar grote, miljoenen kostende, projecten afgerond of bijna afgerond. Dat waren de bouw van zwembad, sporthal en turnhal De Wiltsangh en het project Stationsomgeving met de ondertunneling van de spoorlijn aan de Elspeterweg.

Van de Bunte heeft ook een antwoord op de vraag: ‘Als je zou blijven, wat zou dan voor jou een volgend project zijn?’ Zonder aarzelen komt als antwoord: “Nunspeet aan Zee.” Hij zou daar de infrastructuur willen verbeteren. “Bij mooi weer gaan mensen naar de Zandenplas, maar een dagje Nunspeet aan Zee zou nog veel mooier zijn. De surfoever aanpassen, meer zandstrand, meer voorzieningen.” De kuststrook is op die plek een natuurgebied. Zijn reactie: “Natuur en recreatie kunnen hier uitstekend samengaan. Er is een vogelkijkpunt en er ligt nog veel ruimte die beter ingericht kan worden.”

Verrassing

Het wethouderschap was in 2018 voor Van de Bunte een complete verrassing. Hij stond wel op de kandidatenlijst van Gemeentebelang, maar als nummer 10. Zijn werk als communicatiespecialist bij Kattenberg Verhuizingen vroeg alle aandacht. Maar bij de collegevorming bleek dat Gemeentebelang nog een wethouder in deeltijd mocht leveren. Het viel te regelen met zijn werkgever en zo stapte Van de Bunte in het college.

Hij heeft bedrijfscommunicatie gestudeerd aan de universiteit in het Belgische Leuven. Met wat hij daar geleerd heeft, durft hij de stelling aan dat de gemeente haar beleid veel beter moet ‘verkopen’, veel beter moet uitleggen en veel meer het gesprek moet aangaan met inwoners die kritiek hebben. 

Mark van de Bunte gaat aan een nieuwe uitdaging beginnen. Zijn gezin zal zich in april volgend jaar met een tweede kind uitbreiden. Hij kijkt er naar uit.

Mail de redactie
Meld een correctie

Uit de krant

advertentie
advertentie