
Woningbouw in de Piersonstraat: wat vinden de partijen?
8 juni 2026 om 05:55 PolitiekAan de Piersonstraat in Nunspeet, op de plek van de voormalige sportzaal, worden 24 sociale huurwoningen gebouwd. Daar stemt de raad van Nunspeet unaniem mee in. De parkeersituatie is echter volgens alle partijen nog een aandachtspunt. Daarover bestaan zorgen bij omwonenden.
Wijnand Kooijmans
Wat hadden alle partijen te zeggen in de discussie? Een samenvatting:
VVD
Sander Klugt wijst op de aanwezigheid van een groot parkeerterrein op loopafstand. Deze kan naar zijn mening een oplossing bieden.
Hij vindt het goed dat de omgeving parkachtig wordt ingevuld.
SGP
Harry Westerink (SGP) geeft aan dat het plan een goed voorbeeld is van hoe binnen bestaand gebied nieuwe woningen kunnen worden toegevoegd, in plaats van aan de randen van het dorp.
Volgens hem wordt hierdoor bovendien het straatbeeld verbeterd.
Hij ziet mogelijkheden om ook op andere plekken leegstaande gebouwen te vervangen door woningbouw.
ChristenUnie
Johan Ruitenburg (ChristenUnie) denkt dat door de bouw de lange wachtlijst bij woningcorporatie Omnia Wonen enigszins kan worden teruggebracht.
Ook kan volgens hem worden voldaan aan de wens dat 30 procent van de woningbouw binnen de gemeente Nunspeet in de sociale sector plaatsvindt.
Hij is tevreden over het participatietraject en vindt het belangrijk dat dit wordt voortgezet. Ook wil hij dat dit wordt gedeeld met de raad.
Het parkeren verdient naar zijn mening wel aandacht, al voldoet het aan de eisen die de raad daaraan heeft gesteld.
CDA
Alma van Maanen (CDA) geeft aan dat zij in 2010 de sportzaal aan de Piersonstraat al als verouderd zag toen zij daar wilde sporten. “En van de toiletten wilde je al helemaal geen gebruik maken.”
Ze is blij dat het pand nu plaats maakt voor woningbouw.
PRO Nunspeet
Sander Kouwenberg (PRO Nunspeet) vindt het goed dat er stappen worden gezet om de wachtlijst van Omnia Wonen te verminderen in afwachting van de woningbouw in ‘t Hul Noord en Nieuw Feithenhof. Hier moeten ruim 1.300 woningen komen.
Lees hier meer over woningbouw en de sloop van het oude gymzaal aan de Piersonstraat.











